top of page

Αποτελέσματα 2ης Αγωνιστικής 3ου Εργασιακού “ΜΥΡΟΣ ΠΑΠΑΔΟΓΙΑΝΝΗΣ”

Tobaco Shop–Παλαίμαχοι 3-0 (21-0,21-0,21-0) Στα χαρτιά πήρε η ομάδα τουTobaco Shop καθώς οι Παλαίμαχοι δεν είχαν πρόσφατες ιατρικές βεβαιώσεις παρότι είχαν ενημερωθεί από την οργανωτική επιτροπή.

Net cafe–Φοιτητές Ακυρώνονται και οι δυο ομάδες δεν παίρνουν κανένα βαθμό, λόγω έλλειψης ιατρικών βεβαιώσεων.

Los Paulistas–Φοιτήτριες 2-3 (21-17, 19-21, 21-10, 13-21, 15-13) Τον πρώτο βαθμό τους κέρδισαν οι Paolistas που θα μπορούσαν ακόμα και να κερδίσουν με 3-1 αφού προηγήθηκαν με 2-1. Κάπου εκεί η πιο έμπειρη ομάδα των φοιτητριών γύρισε το 4ο σετ σχετικά εύκολα. Μεγάλη μάχη έγινε στο τάι μπρεικ όπως δείχνει και το σκορ κρίθηκε στις λεπτομέρειες όπου οι φοιτήτριες ήταν πιο ψύχραιμες και το κέρδισαν.

Mouse cafe–ΤΕΕ Μηχανικοί 3-0 (21-9,21-9,21-10) Η ομάδα του Μπεμπή δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στους ΤΕΕ Μηχανικούς του Λαμπρινού και με σχετική άνεση κέρδισε πέρασε ένα ευχάριστο απόγευμα Ταβέρνα Ζαμπία–Ocean 3-1 (25-13, 16-25, 25-15, 25-17) Το παιχνίδι έδειχνε ενδιαφέρον τουλάχιστον για τα δυο πρώτα σετ όπου οι ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ αλλά και στην απόδοσή τους. Μετά καλύτερη η ομάδα της Ταβέρνας Ζαμπία ανέβασε στροφές και κέρδισε δίκαια και άνετα.

Active Volley Girls–Ταύρος 1-3 (16-21,15-21,21-18,13-21) Αγώνας με πολύ ενέργεια μιας και οι δυο ομάδες προσπάθησαν να τιμήσουν τα ονόματά τους. Οι Ταύροι με τις κόκκινες εμφανίσεις έβγαλαν πολύ ενέργεια, έξυπνα πλασέ αλλά και δυνατές επιθέσεις. Τα active girls τίμησαν και το όνομά τους. Γεμάτες ενέργεια προσπάθησαν να έχουν μια καλή άμυνα,να πιέσουν στο σερβίς αλλά και να κάνουν δυνατές επιθέσεις.Η ψυχολογία στην γυναικεία ομάδα έπαιξε σημαντικό ρόλο με προπονητή και κοινό να προσπαθούν όπως μπορούσαν να εμψυχώσουν τις παίχτριες. Ο αγώνας τελείωσε λίγο μετά τα μεσάνυχτα με το σκορ στο 3-1.Οι Ταύροι επικράτησαν όμως η active γυναικεία ομάδα κατάφερε να κερδίσει το πρώτο της σετ στο φετινό τουρνουά Μύρων Παπαδογιάννης το οποίο πανηγύρισαν δεόντως. Καλή συνέχεια στο τουρνουά και στις δυο ομάδες.